Ile kosztuje doradztwo marketingowe? 2/2

Ile kosztuje doradztwo marketingowe? 2/2

Artykuł jest 2. częścią poprzedniego wpisu na temat różnić między agencjami marketingowymi a reklamowymi. Jeśli chcesz założyć tego typu firmę lub skorzystać z usług agencji, poświęć kilka minut i zapoznaj się z kilkoma spostrzeżeniami na temat doradztwa marketingowego oraz innych usług oferowanych w Polsce przez specjalistów z tej dziedziny.

Aspekty doradztwa marketingowego

  1. Klienci i referencje

Jeśli nie masz pewności, czy znalezione agencje są właściwe, spójrz na ich referencje! Dobra agencja marketingowa udostępnia na swojej stronie nie tylko listę swoich dotychczasowych projektów, ale także portfolio swoich klientów.

Być może są też autentyczne referencje, w których klienci w kilku linijkach wyraźnie polecają agencję. Istotnym aspektem może być także struktura menu witryny agencji i jej rozbudowany wachlarz usług, im szerszy zakres usług tym większe szanse na skorzystanie z kompleksowości firmy. Doradztwo marketingowe to z pewnością jedna ze specjalizacji obok innych, głównych usług.

Ile kosztuje doradztwo marketingowe?
Doradztwo marketingowe może okazać się celnym rozwiązaniem dla optymalizacji wydatków reklamowych firmy

  1. Certyfikaty i nagrody

Kolejną cechą jakości agencji marketingu internetowego są oficjalne certyfikaty i nagrody.

W marketingu internetowym najbardziej prestiżowymi są certyfikaty Facebooka oraz inne z popularnych szkoleń i cyklicznych webinarów. Pracownicy agencji są zawsze na bieżąco i muszą posiadać specjalistyczną wiedzę, aby uzyskać ten certyfikat trzymać.

  1. Recenzje online

Szybkie spojrzenie na internetowe recenzje danej agencji również pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Oceny klientów dla większości dostawców usług internetowych można znaleźć zarówno na Facebooku, jak i Google.

  1. Obecność online i widoczność online

Przyjrzyj się także obecności w sieci, stronie firmowej oraz profilom w mediach społecznościowych internetowej agencji marketingu. Jeśli nie robią na tobie profesjonalnego wrażenia, powinieneś być sceptyczny.

Widoczność firmy w Internecie jest również dobrym wskaźnikiem tego, jak dobrze agencja marketingowa rozumie swoje rzemiosło. Czy potrafisz znaleźć firmę w wyszukiwarkach typu Google, np. szukając agencji internetowych w swoim mieście?

  1. Współczucie i przeczucie

Nawet jeśli dużo dzieje się w sieci i wirtualnie w świecie agencji internetowych, tutaj również ważny jest kontakt osobisty. Przed podjęciem decyzji zdecydowanie zaleca się osobiste spotkanie lub konsultację.

Przeczucie najlepszym doradcą marketingowym

W marketingu internetowym współpraca powinna zawsze opierać się na wzajemnym zaufaniu, sympatii i docenieniu. Dlatego zespół zdecydowanie powinien być dla Ciebie przyjazny i godny zaufania.

Po prostu zaufaj swojemu przeczuciu, które zwykle jest dobrym doradcą!

Wnioski i podsumowanie

Różnice między klasyczną agencją reklamową a agencją marketingu internetowego są ogromne. Ważnym kryterium przy wyborze jest to, że masz jasność, dokąd ma zmierzać Twoja firma.

W dzisiejszych czasach, gdy większość Twoich klientów uzyskuje informacje online, a także kupuje online, masz do czynienia z odpowiednią strategią marketingu internetowego dla swojej firmy, którą możesz zweryfikować sięgając po jednorazowe doradztwo marketingowe..

Do wszystkich tych rzeczy zdecydowanie lepiej jest z wyspecjalizowaną agencją internetową. Klasyczna agencja reklamowa to z pewnością lepszy wybór dla działań marketingowych w klasycznych mediach, takich jak prasa, radio i telewizja.

Życzymy powodzenia w wyborze agencji!